Cobot ABB YuMi Single-Arm IRB 14050

Robot współpracujący wprowadza do świata automatyki przemysłowej kolejną wielką innowację – zwinne i kompaktowe ramię YuMi. Jednoramienny robot współpracujący ABB YuMi ma ładowność 0,5 kg, potrzebuje małą powierzchnię użytkową oraz posiada zintegrowany chwytak.

Ten cobot zapewnia wysoką prędkość i dokładność, krótki czas cyklu i najlepszą w swojej klasie konstrukcję. Pracownicy mogą z łatwością nauczyć się ruchów, procesów i pozycji robota dzięki prostemu programowaniu. Ułatwia to szybkie i łatwe wdrożenie nowego robota przez użytkowników, którzy poprzednio nie mieli dużych doświadczeń w pracy z robotami.

Roboty współpracujące ABB IRB 14050 Single-Arm YuMi

Cobot YuMi może być łatwo zintegrowany z istniejącymi liniami produkcyjnymi i dowolnym środowiskiem produkcyjnym. Bardzo lekkie ramięo masie 9,5 kg może być montowane w dowolnym kierunku, w tym:

 • do sufitu,
 • na stole,
 • na ścianie.

Kolejną unikalną cechą, którą zapewniają coboty ABB YuMi, jest siedem osi ruchu. Robot może poruszać się z niesamowitą zwinnością, aby pomóc w montażu małych części, takich jak elektronika użytkowa, elementy maszyn, precyzyjne detale. Ponadto, podwójne ramię YuMi i pojedyncze ramię YuMi mogą pracować razem jako dodatkowe ramię. Taki układ może być wykorzystany do bardziej złożonych zadań montażowych, które wymagają więcej niż 2 ramion robota.

Właściwości

Zobacz dlaczego warto wybrać ten roboty współpracujące ABB.

Najważniejsze cechy:

 •     Mała powierzchnia,
 • praca 7-osiowa
 •     Bardzo lekki manipulator, 9,5 kg
 •     Montaż w dowolnej pozycji
 •     Zintegrowany chwytak z wizją
 •     Najlepsza w swojej klasie bezpieczna konstrukcja
 •     Wysoka prędkość i dokładność
 •     Wyłącznik ochronny i wyłącznik awaryjny
roboty współpracujące ABB Single-Arm YUMI

Części do cobotów ABB. podzespoły robotów współpracujących.

Co warte podkreślenia ten model został wykonany z precyzyjnie dobranych elementów. wszystkie części do cobota ABB IRB Single-Arm YuMi zapewniają najwyższą jakość i niezawodność.

Przy każdej niespodziewanej sytuacji warto korzystać z oryginalnych elementów proponowanych przed producenta lub autoryzowany serwis robotów, który oferuje właściwe i wysokojakościowe podzespoły. Sprzedaż części do robotów ABB – zawsze warto kupować w sprawdzonych miejscach. Nie ma znaczenia czy kupujesz przewody, panel operatorski, łożyska czy inne elementy, zasada jest zawsze ta sama.

Serwis cobotów ABB

poza odpowiednimi częściami równie ważny jest profesjonalny serwisant do robotów ABB. Tylko wykwalifikowana osoba z odpowiednią wiedzą może szybko i sprawnie pomóc w usuwaniu awarii lub przeglądach okresowych. Tak jak programista robotów, także serwisant to bardzo ważne osoby w całym cyklu właściwej pracy robotów przemysłowych.

Programowanie robotów współpracujący ABB IRB Single-Arm YuMi

Wielką zaletą ramion ABB jest ich oprogramowanie, które pozwala na szybkie wdrożenie tych ramion w wielu różnorodnych aplikacjach. Łatwa obsługa pozwala na szybkie przyswojenie zasady działania robotów nawet przez pracowników z nikłym doświadczeniem.

Zdjęcia ABB

Zobacz również