Coboty Hanwha

Mały, lekki kobot to pomysł na wąskie przestrzenie, do których trudno dotrzeć operatorowi. Korzysta z nieskończonej ilości obrotów na przegubie końcowym i jest idealny do wkręcania śrub, montażu i innych prac wymagających dużej precyzji.

Roboty współpracujące Hanwha wykonują swoje zadania z dokładnością do 0,01 mm i mogą być montowane na podłodze, ścianie lub suficie. Obsługa i programowanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika dzięki zdalnemu monitorowaniu za pomocą intuicyjnej aplikacji.

Roboty współpracujące Hanwha rodzaje

cobot HCR-3: bardzo kompaktowy i lekki robot. Można go instalować w miejscach wąskich i trudno dostępnych dla operatorów. Bardzo uniwersalny model, kóry może być wykorzystywany w różnorodnych miejscach
cobot HCR-5: jest najbardziej popularnym modelem o zasięgu roboczym 915 mm (odpowiednik przeciętnego ramienia człowieka). Może on pomóc w usprawnieniu istniejących procesów w celu zwiększenia wydajności i precyzji.
cobot HCR-12: o dużym promieniu roboczym, ten wariant jest idealny do konfekcjonowania i układania ciężkich produktów oraz zastosowań związanych z załadunkiem/rozładunkiem.

Gdzie wykorzystuje się coboty ?

Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na proste, bardzo elastyczne i bezpieczniejsze roboty do współpracy z człowiekiem. Do takich rozwiązań można zaliczyć z pewnością rozwiązanie jakim jest robot Hanwha. Coboty pozwalają na:

– poprawa jakości produktów poprzez automatyzację procesów,
– redukcja kosztów operacyjnych dzięki elastycznemu sprzętowi,
– elastyczne przełączanie między zmiennymi procesami,
– szybka produkcja małych serii produktów,
– poprawa środowiska pracy pracowników narażonych na zanieczyszczenia i niebezpieczne zdarzenia.

roboty współpracujące Hanwha

Robot współpracujący Hanwha HCR-3 właściwości

Udźwig cobota – 3 kg
Zasięg – 630mm
Szybkość – 1m/s
Waga – 13 kg
Dokładność – 0,01 mm
Powtarzalność – ±0,1 mm
Poziom bezpieczeństwa – IP 64

Robot współpracujący Hanwha HCR-5 charakterystyka

Udźwig cobota – 5 kg
Zasięg – 915mm
Szybkość – 1m/s
Waga 21 kg
Dokładność – 0,01 mm
Powtarzalność – ±0,1 mm
Poziom bezpieczeństwa – IP 54

Robot współpracujący Hanwha HCR-12 parametry

Udźwig – 12 kg
Osiągnięcie – 1300mm
Prędkość – 1m/s
Waga – 51 kg
Dokładność – 0,01 mm
Powtarzalność – ±0,1 mm
Poziom bezpieczeństwa – IP 54

Zastosowanie cobotów Hanwha

  • roboty do obsługi wtryskarek – wykorzystywane przy wykonywaniu niebezpiecznych, nudnych, powtarzających się prac. Cobot zwiększa produktywność i poprawia przewidywalność tempa produkcji. Może być stosowany do załadunku i rozładunku form.
  • roboty do montażu – cobot jest uniwersalny, aby dopasować go do różnych procesów montażowych. Dzięki precyzyjnemu pozycjonowaniu osiąga wysoką jakość pracy nawet w przypadku złożonych zespołów.
  • roboty do pakowania – Pakowanie jest procesem powszechnym w różnych branżach. Cobot może wykonywać pracę tuż obok operatora, co czyni go optymalnym robotem do pracy zespołowej. Aby poprawić wydajność i jakość pracy może pakować produkty o różnych wymiarach w szybki i dokładny sposób.
  • roboty do dozowania – coboty dozowniecze wykorzystuje się natryskiwania lub wtryskiwania klejów, silikonów, farb i innych rodzajów substancji na wyznaczone obszary.
  • roboty do polerowania – coboty na linii polerskiej osiągają wysoką oraz jednolitą jakość powierzchni. Polerowanie jest ważnym procesem, który decyduje o jakości wykończenia wielu produktów gotowych.

Części do cobotów Hanwha

Coboty Hanwha zbudowane są z wysokiej jakości części, gwarantuje to wysoką jakość i niezawodność tych maszy. Podzespoły cobotów takie jak sterowniki, kontrolery, kable czy chwytaki pozwalają na stabilną pracę nawet w przypadku wykonywania dużej ilości cyklów.

To na co warto zwrócić uwagę to na to, aby w przypadku awarii lub wysokiego stopnia eksploatacji któregokolwiek elementu korzystać z oryginalnych części.

Coboty Hanwha serwis

Tak jak w przypadku robotów przemysłowych również serwis cobotów musi być prowadzony przez wykwalifikowany personel. Roboty współpracujące to bardzo zaawansowane technologicznie maszyny. Każda naprawa lub przegląd okresowy powinien być wykonywany z należytą starannością i z zachowaniem niezbędnych procedur.

Warto do takich pracy wybierać sprawdzone firmy. Serwisant robotów przemysłowych powinien posiadać również odpowiedniej klasy sprzęt.

Programowanie robota współpracującego Hanwha. Intuicyjny i łatwy w obsłudze cobot nie wymaga zaawansowanej wiedzy programistycznej. To znacznie przyspiesza proces instalacji cobota w nowym miejscu oraz ułatwia pracę na lini cobot – człowiek. Sprawia to, że Coboty Hanwha mogą znaleźć swoje miejsce praktycznie w większości zakładów produkcyjnych.

Zdjęcia producenta

Zobacz również PORÓWNANIE COBOTÓW