Czteroosiowy robot Staubli TS2 HE

Stäubli opracował czteroosiowego robota Scara, który, jak twierdzi, jest pierwszym, jaki może być stosowany w zastosowaniach w przemyśle spożywczym. Te roboty mogą pracować w miejscach gdzie istnieje wysokie ryzyko zanieczyszczenia i rozwoju bakterii. Roboty TS2 HE mają „unikalną i rewolucyjną higieniczną konstrukcję”, która wykorzystuje gładkie, zaokrąglone i pochylone powierzchnie w celu wyeliminowania obszarów, w których mogłyby gromadzić się płyny.

Konstrukcja czteroosiowych robotów Staubli zaprojektowanych do prac higienicznych

Kluczowe elementy tego robota są wykonane ze stali nierdzewnej, a ramiona są pokryte powłoką odporną na strumienie wody pod niskim ciśnieniem (stopień ochrony IP65) i zanurzenie (stopień ochrony IP67) w procesach zmywania. Zamknięta struktura zapobiega przenikaniu mikroorganizmów i zapobiega gromadzeniu się brudu.

Firma Stäubli uważa, że ​​nowe rozwiązania otworzą różnorodne zastosowania dla robotów Scara w wilgotnym otoczeniu, jakie często można spotkać w przemyśle spożywczym.

Roboty scara dla przemysłu spozywczego

Olej NSF H1 służy do bezpiecznego smarowania robotów, bez ograniczania ich wydajności. Osie napędzane są przez technologię skrzyni biegów JCS firmy Stäubli, która zapewnia szybki ruch i wysoką powtarzalność w krótkich cyklach. Działanie tych modeli opiera się na zasadzie, że są to roboty bez zewnętrznych kabli, a wszystkie połączenia przechodzą przez podstawę małego robota. Uważa się, że konserwacja dzięki temu jest łatwa i szybka.

Robot Staubli TS2 HE jest wynikiem wieloletniego doświadczenia Stäubli w branży przetwórstwa spożywczego, które doprowadziło nas do zidentyfikowania prawdziwej potrzeby rozwiązań typu pick-and-place, w których rozwiązania czteroosiowe są rekomendowane”, mówi Sebastien Schmitt, który zarządza działem robotyki Stäubli

Nowe roboty są wzorowane na całkowicie zamkniętej konstrukcji, którą Stäubli wykorzystuje również w innych robotach przemysłowych.

Części do robotów Staubli i serwis robotów

O części do robota scara model TS2 HE pytaj u sprawdzonych dostawców. Serwis robotów czteroosiowych prowadzony może być wyłącznie przez wykwalifikowany personel.

Zdjęcie producenta

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia