Dodatek Robot Control Mate do ABB RobotStudio umożliwia sterowanie robotami SCARA z komputera PC

Dostawca oraz producent automatyki przemysłowej ABB ogłosił nowy dodatek do swojego oprogramowania do symulacji i programowania w trybie offline RobotStudio – Robot Control Mate. Użytkownicy mogą teraz uruchamiać i sterować robotami SCARA ze swoich komputerów PC bezpośrednio poprzez RobotStudio – powiedziała firma.

RobotStudio umożliwia programowanie, konfigurację i wirtualne uruchamianie na komputerach PC przed instalacją. Firma ABB powiedziała, że oferuje kompletny cyfrowy bliźniak zasobów fizycznych lub systemów na linii produkcyjnej.

Według firmy z Zurychu, użytkownicy mogą tworzyć, symulować i testować kompletną instalację robota w wirtualnym środowisku 3D bez zakłócania ich rzeczywistych linii produkcyjnych.

Dzięki temu nowe linie produkcyjne mogą być instalowane szybciej i przyspieszać do pełnej prędkości bez niespodzianek podczas uruchamiania. Jest to kluczowa informacja dla producentów, biorąc pod uwagę przejście na masowe dostosowywanie i krótsze cykle życia produktu, stwierdziła firma ABB.

Robot Control Mate pozwala na sterowanie robotem bez ręcznego sterownika

Dodatek Robot Control Mate do programu RobotStudio umożliwia użytkownikom naukę a także kalibrację robotów SCARA z ich komputerów oraz ma na celu ułatwienie kontroli ruchów robota SCARA.

Po raz pierwszy, oprogramowanie ABB do programowania w trybie offline może być użyte do kontroli fizycznych ruchów robota w czasie rzeczywistym – twierdzi ABB. Dodatek ten umożliwia również programowanie robota, gdy nie ma programu FlexPendant.

Uproszczenie instalacji, programowania i obsługi robotów oferuje naszym klientom wiele korzyści, w tym kompensowanie niedoborów talentów i pomaganie małym i średnim przedsiębiorstwom stać się nowymi użytkownikami robotów” – powiedział Darren Hung, globalny menedżer produktu małych robotów w ABB.

Dodatek Robot Control Mate do ABB RobotStudio umożliwia sterowanie robotami SCARA z komputera PC

Dodanie do programu RobotStudio naszej nowej funkcji „Robot Control Mate” sprawi, że konfiguracja rozwiązań automatyzacji robotów będzie jeszcze prostsza, a użytkownicy będą mogli cieszyć się większą elastycznością obsługi swoich robotów wprost z laptopów”.

Firma ABB pracuje nad tym, aby jej produkty były łatwiejsze do zastosowania w większej liczbie aplikacji zrobotyzowanych. W styczniu firma dodała możliwości drukowania 3D do RobotStudio i wprowadziła na rynek zamkniętego robota IRB 1100 oraz kontroler OmniCore. Na początku maja firma ABB dodała interfejs Wizard Easy Programming dla swoich robotów współpracujących z YuMi.

W rozmowie o zarobkach, która odbyła się w tym tygodniu, ABB obwiniła spowolnienie produkcji motoryzacyjnej oraz skutki ekonomiczne pandemii COVID-19 za spadek o ponad 30% zamówień w zakresie robotyki i automatyki w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W pierwszym kwartale 2020 r. zamówienia na robotykę spadły o 14% w skali globalnej, poinformowała firma. Kadra zarządzająca stwierdziła, że oczekuje dalszego spadku w drugim kwartale, ale większego popytu w dłuższej perspektywie, szczególnie w logistyce.

Podobne informacje udzielił polski integrator robotów przemysłowych https://workbot.pl/

Robot Control Mate będzie dostępny w pierwszej kolejności na robocie sufitowym IRB 910INV, a jeszcze w tym roku zostanie rozszerzony na inne roboty z szerokiej gamy produktów ABB.


Zdjęcia producenta