Dwuramienny cobot ABB YUMI IRB 14000

Nowy robot współpracujący Dual Arm ABB YuMi to początek nowej ery w robotyce. YuMi jest pierwszym współpracującym dwuramiennym robotem, zaprojektowanym do pracy ludzi i robotów obok siebie. Ten dwuramienny robot ABB jest idealny do montażu małych części, jest niezwykle bezpieczny i bardzo dokładny.

Bardzo ważna jest bezpieczna praca tych robotów współpracujących. Nie jest konieczne stosowanie żadnych ogrodzeń, kurtyn świetlnych lub innych systemów bezpieczeństwa ponieważ YuMi oferuje wbudowane funkcje bezpieczeństwa.

Dwuramienne roboty współpracujące ABB YUMI IRB 14000

Cobot ten jest przyszłością robotyki, posiada wiele nowoczesnych rozwiązań. Jest wyposażony w zaawansowany sterownik ABB IRC5, technologię TrueMove i QuickMove, interfejsy obejmujące Ethernet IP, Profibus, porty USB, DeviceNet, port komunikacyjny, i wyłącznik awaryjny.

YuMi może współpracować z wieloma różnymi urządzeniami HMI, w tym z tabletami i smartfonami. Jego chwytaki mają możliwość wbudowania kamery, wyściółka na ramieniu sprawia, że jest miękka w dotyku, a wtyczki zasilania 100-240 Volt mogą pasować do dowolnego gniazda na świecie.

coboty dwuramienne ABB YUMI IRB 1400

Właściwości cobotów dwuramiennych YuMi

Zobacz dlaczego warto wybrać ten roboty współpracujące ABB.

Najważniejsze cechy:

  •     Mała powierzchnia,
  • praca 7-osiowa
  •     waga 38 kg
  •     powtarzalność 0.02 mm
  •     Zasięg roboczy: 800mm
  •     Stopień ochrony IP-30
  •     Wysoka prędkość i dokładność
  •     Wbudowany system bezpieczeństwa

Części do ABB YUMI IRB 14000

To co wyróżnia roboty współpracujące ABB to bardzo wysoka jakość, która w efekcie przekłada się na niezawodność. Jak wiadomo to pewna i bezawaryjna praca jest podstawą robotyzacji przedsiębiorstw.

Dlatego to części do robotów ABB powinny również stanowić gwarancję najwyższej jakości. Ilość nieplanowanych awarii wpływa bezpośrednio na opłacalność pracy cobotów w firmie. Dlatego warto wybierać tylko sprawdzonych dostawców podzespołów. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić części do robota ABB sprawdź nasz katalog dostawców. Znajdziesz w nim chwytaki, sterowniki, kable, prowadnice, teach pendant i inne.

Warto nadmienić, że tu równie ważne jest właściwe programowanie robotów ABB oraz serwisowanie cobotów. Wszystkie te elementy wpływają na stabilną i bezpieczną pracę robotów współpracujących ABB YUMI IRB 14000.

Zdjęcie ABB

Zobacz również