E-spool flex zwijacz przewodu dla robotów przemysłowych

Firma Igus opracowała e-spool flex 2.0, nowy bęben kablowy przeznaczony dla robotów przemysłowych, który nie posiada pierścienia ślizgowego. Zwijacz e-spool flex firmy Igus zapewnia bezpieczne zwijanie i rozwijanie przewodów panelu sterowania dla robotów przemysłowych. Kabel jest bezpiecznie prowadzony przez przelotkę, co zapewnia, że jest zawsze prawidłowo nawinięty. Można stosować przewody o średnicach 5-15 mm. Instalacja tego zestawu jest prosta dzięki dołączonemu osprzętowi montażowemu.

Kable można w każdej chwili szybko wymienić. Poza integracją e-spool flex z istniejącym systemem kablowym, Igus oferuje rozwiązanie jakim jest bęben kablowy w pełni zintegrowany z kablami chainflex. Taki zestaw może być optymalnym rozwiązaniem w wielu zakładach przemysłowych.

Nowoczesne zwijacze kabli do robotów przemysłowych

Innowacyjne funkcje tego produktu obejmują mechanizm ślimakowy, który umożliwia nieprzerwane podłączanie kabli i łatwe wprowadzanie istniejących kabli, nawet jeśli złącza są już zamocowane. System charakteryzuje się również wysoką niezawodnością transmisji i różnymi wariantami nawijania. Co również bardzo ważne zwijacz przewodów Igus może być zainstalowany na podłodze, suficie lub ścianie. W ten sposób bezpiecznie prowadzi media takie jak: zasilanie, dane lub powietrze w jednym systemie. To kompaktowa konstrukcja oszczędzająca miejsce zawiera mechanizm blokujący na kablu i jest przystosowana do rozwoju technologicznego poprzez wymianę zużytego kabla.

System e-spool flex 2.0 może być stosowany wszędzie tam, gdzie kabel musi być swobodnie przemieszczany podczas pracy, a po jej zakończeniu musi być bezpiecznie i czysto schowany. Kluczową zaletą e-spool flex 2.0 jest możliwość wprowadzenia istniejących kabli panelowych do spiralnej prowadnicy systemu i ich automatyczne zwinięcie.

Igus proponuje zwijacze bębnowe przewodów w kilku wariantach. Jednym z nich jest niedroga wersja z ręcznym obrotnikiem lub wkrętarką akumulatorową do nawijania przewodu. Inny to rozwiązanie automatyczne z mechanizmem powrotnym napędzanym sprężyną, mechanizmem blokującym i opcjonalnym hamulcem zwijania. Taki osprzęt do robotów przemysłowych sprawdzi się praktycznie w każdej aplikacji.

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia