Elmo Motion Control wprowadza nowe serwonapędy Platinum

Elmo Motion Control, producent innowacyjnych technologii sterowania ruchem, ma do zaoferowania nową linię serwonapędów – serię Platynowych serwonapędów z zaawansowaną funkcjonalnością oraz wyszczególnionym bezpieczeństwem.

Nowa linia serwonapędów została opracowana z myślą o zaspokojeniu rosnących potrzeb producentów OEM w zakresie bezpieczniejszych, inteligentniejszych, mniejszych oraz szybszych serwonapędów. Może to być rozwiązanie dla wielu zastosowań, w tym w medycynie, robotyce, transporcie materiałów, półprzewodnikach, obróbce laserowej, druku i inspekcji, które wymagają wysokiej jakości ruchu.

Linia Platinum charakteryzuje się ultraszybką siecią EtherCAT i przetwarzaniem zapewniającym szybsze cykle i wyższą synchronizację a także nieznaczne rozstrojenia i opóźnienia bliskie zeru. Większa moc obliczeniowa umożliwia szybszą obsługę danych, większą pamięć i niekończący się rejestrator czasu rzeczywistego obsługujący wysokowydajne aplikacje.

Serwonapęd do robotów przemysłowych

Dodatkowo, nowa linia serwonapędów Platinum posiada certyfikaty bezpieczeństwa funkcjonalnego na najwyższym poziomie (IEC 61800-5-2 SIL-3, Cat4 PL-e) oraz wszechstronny zestaw inteligentnych funkcji bezpieczeństwa funkcjonalnego, w tym bezpieczeństwo w całej sieci oraz opcjonalne, bogate wejście/wyjście bezpieczeństwa, obsługiwane przez zaawansowane oprogramowanie bezpieczeństwa Elmo.

Linia Platinum obejmuje jeden z najmniejszych na świecie serwonapędów posiadających certyfikat Functional Safety i Functional Safety over EtherCAT (FSoE).

Nowa linia Platinum umożliwia producentom projektowanie i produkcję maszyn, które są bardzo bezpieczne dla użytkowników i środowiska, a także optymalizację wydajności maszyn”, powiedział Haim Monhait, dyrektor generalny Elmo Motion Control. Nasze inteligentne funkcje bezpieczeństwa funkcjonalnego radykalnie zmniejszają zapotrzebowanie na zewnętrzne elementy bezpieczeństwa, usprawniając proces certyfikacji bezpieczeństwa maszyn. Dzięki serwonapędom Platinum, inżynierowie oraz projektanci mogą tworzyć coraz to mniejsze i bezpieczniejsze maszyny, przy niższych kosztach i krótszym czasie wprowadzania na rynek”.

Serwonapędy Elmo Motion Control z serii Platinum są teraz dostępne w sprzedaży na całym świecie. Linia Platinum obejmuje Platinum Quartet, który został wprowadzony na rynek w 2019 roku i zdobył liczne nagrody za innowacje.

Zdjęcie producenta