Enkoder inkrementalny SICK DBS60I-W

Firma SICK wprowadziła na rynek nowy produkt DBS60I-W, enkoder inkrementalny o klasie szczelności IP69K z dodatkową ochroną przed wnikaniem zanieczyszczeń. Dodatkowa ochrona powstała dzięki nowej, opatentowanej osłonie deflektora. SICK informuje, że enkoder może wytrzymać częste mycie chemiczne pod wysokim ciśnieniem, na przykład w wymagających aplikacjach spożywczych i rozlewniczych.

Enkoder inkrementalny SICK DBS60I-W zapewniają wysoką rozdzielczość działania znaną z modelu enkodera inkrementalnego SICK DBS60, ale umieszczone są w obudowie ze stali nierdzewnej 316L (V4A) o klasie szczelności IP69K. Specjalnie zaprojektowana osłona deflektora ma za zadanie chronić uszczelnienie wału przed wnikaniem wody i żrących chemikaliów podczas mycia wysokociśnieniowego.

Enkoder inkrementalny SICK DBS60I-W

Enkondery SICK

Nowy enkonder przeznaczony do mycia pod ciśnieniem jest odpowiedzią na wyzwania związane z utratą produktywności poprzez nieoczekiwane zatrzymania linii spowodowane przedwczesną awarią urządzenia oraz krótką żywotnością produktu, która występuje z powodu wnikania wody. Jest to szczególnym problemem w środowiskach, w których często występuje konieczność mycia pod wysokim ciśnieniem.

Enkondery wodoszczelne

SICK DBS60I-W jest uzupełnieniem serii enkoderów inkrementalnych SICK DBS60 Inox wykonanych ze stali nierdzewnej. Charakteryzuje się rozdzielczością do 5,000 impulsów na obrót i średnicą zaledwie 58mm. Pierwotne zastosowania u klientów SICK’a obejmowało przetwórstwo mięsa i drobiu, porcjowanie ryb i pakowanie produktów spożywczych.

Higieniczna konstrukcja przetwornika pozwala również uniknąć zanieczyszczenia produktów, które mogłoby prowadzić do problemów zdrowotnych konsumentów lub kosztownego wycofania zanieczyszczonych produktów z rynku. Enkondery ze stali nierdzewnej 316 (V4A) zapewniają wysoką odporność na korozję powodowaną przez agresywne środki chemiczne. Gładka konstrukcja obudowy zapobiega możliwości rozwoju bakterii.