Firma Desmasa wprowadza na rynek „mobilnego robota współpracującego

Hiszpańska firma Desmasa, zajmująca się technologią automatyzacji, wprowadziła na rynek urządzenie określane jako mobilny robot współpracujący – MCR. Zasadniczo, maszyna składa się z tego, co jest powszechnie znane jako autonomiczny robot mobilny (AMR), który jest platformą robotyczną na kółkach ze zintegrowanym na niej cobotem.

Firma twierdzi, że roboty mogą współpracować z ludźmi w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych, takich jak przenoszenie, konserwacja maszyn, inspekcja i logistyka.

Mobilne roboty współpracujące

Integrator robotów informuje, że MCR jest jednostką wielofunkcyjną, przygotowaną do współpracy z operatorem. Podstawą zestawu jest cobot FANUC instalowany w dwóch wersjach:

  • CRX-10iA
  • CRX-10iA / L

Roboty współpracujące FANUC posiadają zasięg ramion odpowiednio 1249 i 1418 mm i udźwig do 10 kg.

Łatwość transportu i mobilność wokół zakładu produkcyjnego. Proste pozycjonowanie w miejscu pracy. Przejrzysta, intuicyjna i konfigurowalna obsługa. Oprogramowanie / interfejs dostosowany do każdej aplikacji to tylko wybrane zalety nowatorskiego rozwiązania od hiszpańskiego producenta. Integrator robotów wskazuje, że jego modele mogą pracować w aplikacjach takich jak :

  • paletyzowanie
  • przenoszenie
  • transport
  • kontrola jakości
  • obsługa maszyn
  • montaż

Dzięki nowoczesnym czujnikom roboty te są „całkowicie bezpieczne” dla operatora. Według informacji firmy Desmasa jakakolwiek ingerencja z przeszkodą lub człowiekiem spowoduje natychmiastowe zatrzymanie robota współpracującego. Ich kompatkowa konstrukcja umożliwiają również „łatwą integrację w ciasnych przestrzeniach”. Mobilny robot współpracujący może być umieszczony w przestrzeni o 60 procent mniejszej niż tradycyjny robot. Desmasa dodaje, że maszyna posiada certyfikat CE dla „wszystkich zastosowań”.

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia