FLX BOT Robot w kształcie węża

Firma FLX Solutions oferuje unikalne rozwiązanie w postaci robota przypominającego węża. To doskonałe rozwiązanie do kontroli i naprawy rurociągów przemysłowych, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Kontrola i naprawa systemów rurociągów jest trudna, czasochłonna i kosztowna. Dlatego automatyzacja tego procesu przynosi znaczne korzyści w obszarze skrócenia czasu potrzebnego na naprawę lub serwis oraz ograniczenia kosztów usuwania awarii.

Przegląd instalacji rurowych za pomocą robota wężowego

FLX Solutions oferuje wysoce funkcjonalne, inteligentne i zminiaturyzowane roboty, których konstrukcja predysponuje do pracy w przestrzeniach, do których ludzie i tradycyjne roboty nie mają łatwego dostępu. FLX BOT jest opatentowanym, wężowym robotem o średnicy około 25mm. Rozszerza się, podpiera i wspina, aby móc manewrować w obrębie infrastruktury klienta, a następnie używa modyfikowalnych efektorów końcowych, takich jak wiertarki, chwytaki i przyssawki, w celu przeprowadzenia niezbędnej konserwacji i kontroli stanu instalacji.

Robot FLX Bot ma średnicę 1″ i porusza się z wykorzystaniem opatentowanej funkcji wysuwania i obracania z wykorzystaniem jego modułowych połączeń. Ten robot modułowy składa się z identycznych, wymiennych ogniw, które posiadają kamery umożliwiające mapowanie 3D i autonomiczną nawigację. Intuicyjny interfejs użytkownika w jaki wyposażony jest FLX BOT umożliwia łatwe i szybkie wdrożenie w większości aplikacji.

Gdzie wykorzystać roboty w kształcie węża

Klientami docelowymi są firmy z branży telekomunikacyjnej, naftowej, gazowej, energetycznej oraz rozbiórkowej, które używają trudnodostępnych systemów rurowych, gdzie do usunięcia przeszkód lub naprawy trzeba przeznaczyć bardzo dużo czasu. Nasz pierwszy produkt, The FLX BOT, rozwiązuje ten problem.

Rozmiar i zwrotność są ważnymi cechami tego robota. Co ważne poza korzyściami czysto finansowymi, użytkownicy tych robotów zwiększają bezpieczeństwo pracowników, poprzez ograniczenie prac w miejscach potencjalnie niebezpiecznych, w których istniej duże ryzyko odniesienia obrażeń.

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia