Helukabel Profinet do robotów przemysłowych

HELUKABEL jeden z wiodących światowych producentów i dostawców kabli, przewodów i akcesoriów do robotów przemysłowych ogłosił, że dodał nowy produkt kabel PROFINET. Będzie uzupełnieniem szerokiej oferty jaką dysponuje firma w segmencie jakim są kable przemysłowe Ethernet – HELUKAT PROFINET Typ R.

Elastyczne kable HELUKAT PROFINET Typ R

Standardy PROFINET tradycyjnie dzielą się na trzy klasyfikacje – typy A, B i C. Jednak ostatnio dodano nowy typ, typ R. Jest to kabel przeznaczony do zastosowań w robotyce. Symbole kabli oznaczają:

  • Typ A – lity przewód do stałego montażu
  • Typ B – przewód dla niektórych ruchów lub obszarów narażonych na wibracje
  • Typ C – przewody do zastosowań w ciągłym ruchu (takich jak łańcuchy przeciągające)
  • Typ R – przewody wielożyłowe do zastosowań w robotyce.

Przewody wielożyłowe Helukabel do zastosowań w robotyce

Klienci coraz częściej wybierają systemy korzystające z PROFINET. Dzieje się tak ze względu na zwiększone prędkości transmisji danych, która jest wymagana do utrzymania wydajności operacyjnej w czasie rzeczywistym.

Wraz z postępem w robotyzacji wzrosły wymagania dynamiczne, takie jak przyspieszenie i prędkość pracy. To spowodowało, że w cyklu produkcyjnym wytworzyło się więcej naprężeń mechanicznych i zakłóceń elektromagnetycznych (EMI). Zwiększone EMI jest produktem ubocznym gęstości gniazd robotycznych – tj. większej liczby robotów w tej samej komórce produkcyjnej – i wyższych prędkości, ponieważ w celu uzyskania wymaganego przyspieszenia silniki potrzebują więcej mocy / momentu obrotowego.

Kabel do robota odporny na dużą ilość cykli skrętnych

HELUKAT PROFINET Typ R ma kategorię 5e i oferuje doskonałą charakterystykę transmisji w środowiskach o dużym obciążeniu elektromagnetycznym dzięki podwójnemu ekranowaniu. Jest ono odpowiednie do zastosowań robotycznych poddawanych ciągłemu obciążeniu skrętnemu. Został przetestowany, aby wytrzymać ponad 5 milionów cykli skręcania pod obciążeniem +/- 180 ° / m oraz ponad 5 milionów cykli zginania w łańcuchu ciągnącym przy prędkościach przyspieszania dwóch Gs (20 m / s2) i prędkości maksymalnej o prędkości 11 km / h (300 m / min).

Może być stosowany w środowiskach o różnej temperaturze -40 ° C – + 80 ° C). Płaszcz PUR jest trudnopalny i nie zawiera halogenów zgodnie z normami odpowiednio, IEC 60332-1-2 i 60754-1. Ponadto skrętność kabla HELUKAT PROFINET typu R jest uznawana przez UL zgodnie z AWM Style 21161 80 ° C i spełnia normy zgodnie z ISO / IEC 11801 i EN 50173.

Zdjęcie producenta

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia