Kontroler maszyn MP3200iec Yaskawa Motoman

Dodanie MP3200iec do rodziny sterowników maszyn MPiec pozwoliło firmie Yaskawa na zapewnienie pełnej skalowalności, od procesów 1-dnoosiowych aż do 62 osi sterowania w ramach platformy programistycznej MotionWorks® IEC.

Jedną z największych zalet MP3200iec jest jego szybkość i elastyczność – silnik sterownika maszyny MP3200iec wyposażony jest w 64-bitowy procesor 1 GHz, który pozwala na aktualizację danych z szybkością zaledwie 0.25ms. Sprawia to, że jest on idealny dla maszyn o ekstremalnych wymaganiach wydajnościowych oraz wysokich osiągach. 

Podwójne porty Ethernet obsługujące Ethernet/IP i Modbus/TCP ułatwiają współpracę z szeroką gamą pomocniczych produktów automatyki. Zintegrowany serwer sieciowy upraszcza konserwację maszyny i umożliwia dostęp z dowolnego miejsca na świecie.

Sieć ruchu MECHATROLINK-III zapewnia spójność działania maszyny dzięki wbudowanej funkcji retryfikacji danych, która znacznie zwiększa odporność na zakłócenia systemu. 

MotionWorks® IEC, platforma programistyczna IEC 61131-3 Yaskawa, zapewnia, że programy mogą być opracowywane i wykonywane z uwzględnieniem przewidywalnych zachowań.

Ta funkcja zachęca programistę do korzystania z najlepszych języków programowania.  Logika drabinkowa, blok funkcyjny, tekst strukturalny, sekwencyjny wykres funkcyjny i programowanie listy instrukcji mogą być używane zamiennie.

Inżynierowie firmy Yaskawa wykorzystali bloki funkcyjne PLCopen do opracowania specyficznych dla aplikacji zestawów narzędzi, bibliotek kodu wielokrotnego użytku, które mogą być importowane dla konkretnych funkcji, takich jak camming oraz implementacja Pack ML, w celu dalszego uproszczania skomplikowanych programowań.

Zdjęcie producenta