Roboty przemysłowe KUKA KR CYBERTECH nano

Kolejnymi prezentowanymi robotami są roboty przemysłowe KUKA KR CYBERTECH nano. Są to typowe roboty procesowe, które charakteryzuje doskonała wydajność i bardzo wysoka gęstość pracy. Nadają się idealnie do spawania, manipulowania małymi elementami i paletyzacji. W przypadku spawania, możliwe jest spawanie w osłonie gazów ochronnych.

Robot KUKA KR CYBERTECH nano wyposażony jest w bardzo precyzyjne stopniowanie udźwigu. Dzięki temu może ono wynosić 6 kg, 8 kg lub 10 kg. Zasięg ramion wynosi ok 1420 mm do 1820 mm. Roboty cybertech nano mogą być sterowane za pomocą KR C4 compact lub KR C4 smallsize-2.

Roboty przemysłowe KUKA KR CYBERTECH nano, robot przemysłowy

Co wyróżnia roboty KUKA cybertech nano ?

  • bardzo wysoka precyzja pracy – jako jedne z nielicznych, roboty te proponują powtarzalność na bardzo wysokim poziomie, oscylującym ok. 0,04 mm (również przy wysokim tempie pracy);
  • wysoka elastyczność – roboto można zamontować we wszystkich płaszczyznach, tj. zarówno na ziemi, jak i na ścianie i na suficie. Mogą być również montowane do blatów roboczych i innych konstrukcji powstałych na linii produkcyjnej;
  • swoboda pracy – daleki zasięg pozwala na pracę na dużych odległościach do przodu, do tyłu oraz na boki;
  • wyjątkowo smukła konstrukcja – roboty kuka cybertech nano są wyjątkowo smukłe, lekkie i kompaktowe. Dzięki temu zajmują mało miejsca na produkcji i minimalizuje to ryzyko uszkodzenia podczas ewentualnych kolizji;
  • najmniejsza kiść centralna – roboty te posiadają najmniejszą kiść centralną, dzięki czemu mogą pracować w miejscach, które nie będą dostępne dla innych robotów.

Dostępne modele:

  • KR 6 R1820 – maksymalny udźwig 6 kg / maksymalny zasięg 1820 mm
  • KR 6 R1820 HP – maksymalny udźwig 6 kg / maksymalny zasięg 1820 mm / otoczenie hight protection
  • KR 8 R1620 – maksymalny udźwig 8 kg / maksymalny zasięg 1620 mm
  • KR 8 R1620 HP – maksymalny udźwig 8 kg / maksymalny zasięg 1620 mm / otoczenie hight protection
  • KR 10 R1420 – maksymalny udźwig 10 kg / maksymalny zasięg 1420 mm
KUKA KR CYBERTECH nano, robot przemysłowy, roboty przemysłowe

Najbardziej popularne aplikacje robota KUKA KR CYBERTECH nano:

Roboty przemysłowe KUKA KR CYBERTECH nano są bardzo chętnie wykorzystywane przez firmy różnych branż, przez wzgląd na swoje smukłe wymiary i bardzo wysoką powtarzalność pracy. Do najbardziej popularnych aplikacji należą nanoszenie klejów i środków uszczelniających, lakierowanie i malowanie, montaż małych elementów, paletowanie i pakowanie, zgrzewanie laserowe, spawanie łukowe i spawanie punktowe. Roboty mogą być również wykorzystywane do cięcia strumieniem wody.

Dzięki bardzo smukłej sylwetce i wyjątkowo małej kiści, roboty przemysłowe KUKA KR CYBERTECH nano mogą pracować wszędzie tam, gdzie kiście innych robotów się nie zmieszczą. Jest to główne wyróżnienie tego modelu.

Roboty KUKA KR CYBERTECH nano

9.2

Precyzja pracy

9.0/10

Elastyczność

10.0/10

Swoboda pracy

8.5/10

Budowa robota

9.3/10

Mateusz Budziński

Od wielu lat w spektrum moich zainteresowań znajdowała się szeroko pojęta automatyzacja przemysłu. Dlatego właśnie dziele się z Państwem swoimi przemyśleniami i przekazuję aktualności z rynku. Moje artykuły dotyczą przede wszystkim robotów przemysłowych, części do robotów przemysłowych i wszystkiego co z nimi związane.