Leasing robota przemysłowego

Leasing robota przemysłowego to temat bardzo często pojawiający się na targach i spotkaniach dotyczących automatyzacji przemysłu. Często firmy pytają nas, czy możliwy jest leasing robota przemysłowe i czy to się opłaca. Odpowiedź jest bardzo prosta – opłaca się i jest jak najbardziej możliwy. Robot przemysłowy jest maszyną przeznaczoną do wykonywania działalności gospodarczej. Spełnia więc wszystkie przesłanki, pozwalające na finansowanie w formie leasingu.

Sprzedaż robotów przemysłowych w naszym kraju systematycznie rośnie. Jest to związane z ogólnoświatowym trendem, polegającym na automatyzacji przemysłu i wdrażania formuły przemysłu 3.0. Teraz automatyzacja, a kolejnym krokiem będzie sztuczna inteligencja. W dzisiejszym artykule zajmiemy się leasingiem robotów przemysłowych.

Na początek kilka liczb

W 2019 roku, w naszym kraju sprzedano więcej robotów przemysłowych, niż miało to miejsce w roku poprzednim. Świadczy to o większym zainteresowaniu i popycie. Ocenia się, że wartość robotów przemysłowych sprzedanych w 2019 roku, to blisko 330 milionów złotych netto. Oczywiście nie jest to tak duża liczba, jak dla przykładu w Niemczech, czy USA, ale na naszym lokalnym podwórku robi już wrażenie. Jeżeli chodzi o wskaźnik robotyzacji (liczba robotów przypadających na 10 000 osób zatrudnionych legalnie w danym kraju), wygląda on następująco (wyliczenie przykładowe):

  • Polska – 32
  • Węgry – 57
  • Czechy – 101
  • Słowacja – 135
  • Japonia – 303
  • Niemcy – 309
  • Singapur – 488
  • Korea Południowa 631
  • GLOBALNIE – ok. 74

Są to dane z roku 2016, ale pokazują gdzie aktualnie się znajdujemy. Dzięki atrakcyjnym formom finansowania, do których możemy bez wątpienia zaliczyć leasing robotów przemysłowych, możemy dogonić przynajmniej naszych najbliższych sąsiadów. Przełoży się również na to wzrost kosztów pracy, który fundują przedsiębiorcom aktualnie rządzący. Przełoży się to na poszukiwanie oszczędności i zwiększenie automatyzacji.

Dlaczego leasing robota przemysłowego jest atrakcyjny ?

Oczywiście powodów jest bardzo dużo, ale do najbardziej popularnych możemy zaliczyć między innymi fakt, że leasing robota pomaga obniżyć wysokość opłacanych podatków, nie obniża zdolności kredytowej (nie hamuje to ewentualnych inwestycji związanych z zaciągnięciem kredytu). Leasing jest również stosunkowo prostą formą finansowania i nie wymaga składania setek dokumentów.

Jak to wygląda finansowo ?

Aktualna stawka amortyzacji dla robotów przemysłowych wynosi 18 %. Przedsiębiorcy decydują się najczęściej na okres 3-letni, gdzie wówczas wykup wynosi 7 % wartości. Leasingi o dłuższym okresie, kończą się wykupem na poziomie 1 %. Aktualnie maksymalny czas leasingu robota przemysłowego to 5-7 lat. Zależy on oczywiście od firmy leasingowej. W przypadku leasingu finansowego, umowy leasingowe mogą zostać zawarte na czas nie krótszy, niż 27 miesięcy. Wkład własny wynosi od 0 % do 45 %, jednak najczęściej jest on na poziomie od 10 % do 20 % wartości robota przemysłowego. Co bardzo ważne, leasing dotyczy również używanych robotów przemysłowych i używanych robotów przemysłowych, sprowadzonych zza granicy.

Szukasz atrakcyjnego leasingu ? Skontaktuj się z nami ! Podpowiemy gdzie i jak szukać leasingu robota przemysłowego !

leasing robota przemysłowego, roboty przemysłowe w leasing

Leasing robotów przemysłowych

10

Atrakcyjność finansowania

10.0/10

Zwrot z inwestycji

10.0/10

Łatwość i dostępność

10.0/10

Mateusz Budziński

Od wielu lat w spektrum moich zainteresowań znajdowała się szeroko pojęta automatyzacja przemysłu. Dlatego właśnie dziele się z Państwem swoimi przemyśleniami i przekazuję aktualności z rynku. Moje artykuły dotyczą przede wszystkim robotów przemysłowych, części do robotów przemysłowych i wszystkiego co z nimi związane.