Miękki chwytak OnRobot dla przemysłu spożywczego


Do niedawna wiele robotów miało trudności z obsługą kruchych przedmiotów lub takich o nieregularnych kształtach. Przenoszenie takich produktów powodowało duży kłopot. Firma OnRobot wprowadziła na rynek miękki chwytak OnRobot, który według zapewnień producenta może manipulować wrażliwymi przedmiotami, w tym między innymi jajkami, owocami lub butelkami.

„Nasz nowy miękki chwytak stanowi wyzwanie dla istniejących rozwiązań do zbierania trudnych do uchwycenia, delikatnych i nieregularnych przedmiotów.

W przeciwieństwie do zastrzeżonych rozwiązań, Soft Gripper oferuje bezproblemową integrację z większością robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych za pośrednictwem naszego rozwiązania One System” powiedział Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot.

Chwytaki robotów do miękkich przedmiotów

Firma informuje, że miękkie chwytaki OnRobot aby bezpiecznie podnieść niemal każdy mały przedmiot o wadze poniżej 2,2 kg. wykorzystują trzy wymienne silikonowane miseczki. Elastyczne oprzyrządowanie cobota na końcu ramienia jest dostępne w konfiguracji z gwiazdą i czterema palcami.

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań jakim są chwytaki próżniowe nowy model nie wymaga zewnętrznego zasilania powietrzem, dzięki czemu może zmniejszyć zarówno koszty pracy, jak i koszty serwisów.

Funkcje i zastosowanie chwytaków do nieregularnych przedmiotów

Według firmy miękki chwytak OnRobot posiada następujące funkcje

  • Ładowność do 2,2 kg (4,8 funta) w zależności od kształtu, miękkości i tarcia przenoszonych przedmiotów
  • Wymiary uchwytu od 11 do 118 mm (0,43 do 4,64 cala), w zależności od zastosowanego kubka
  • Certyfikacja amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA)
  • Elastyczne, wymienne silikonowe miseczki
  • Nie ma potrzeby dostarczania powietrza
  • Szybkie, elastyczne wdrożenie z bezproblemową integracją ze wszystkimi głównymi markami robotów

Chociaż automatyczny chwytak jest przeznaczony przede wszystkim do zbierania i umieszczania żywności i napojów, a także kosmetyków i farmaceutyków, zapewnia także elastyczne chwytanie podczas produkcji i pakowania innych obiektów.

Co warto zaznaczyć chwytak posiada certyfikat dopuszczenia do kontaktu z żywnością i jest zgodny z FDA 21 CFR dla produktów beztłuszczowych.

Uniwersalne chwytaki do cobotów

One System Solution zapewnia zunifikowany interfejs mechaniczny i elektryczny, który można wykorzystać między ramionami robotów wiodących dostawców, a dowolnym systemem OnRobot EOAT.

Rozwiązanie One System zostało niedawno rozszerzone o integrację z robotami ABB Robotics i Hanwha Precision Machinery. Aby ułatwić integracje i obniżyć koszty użytkownicy tych robotów mogą teraz korzystać z ujednoliconego interfejsu mechanicznego i elektrycznego dowolnego produktu OnRobot.

Zdjęcia producenta

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia