Najszybsze ramię robota na świecie

Kilka lat temu gruba konstruktorów, na bazie robota przemysłowego marki KUKA, skonstruowało super szybkie ramię, wykonujące niesamowicie naturalne ruchy. Do ramienia został skonstruowany chwytak, do złudzenia przypominający ludzką rękę.

Niestety do tej pory nie słyszeliśmy o przemysłowym zastosowaniu tego rozwiązania, nie mniej mamy nadzieję, że w końcu znajdzie się aplikacja, w której super szybkie ramię się sprawdzi. Jak działa najszybsze ramię robota na świecie ? Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku.

Jak widać robot przemysłowy jest w stanie złapać lecące w jego stronę przedmioty. Dzieje się tak, ponieważ jest od wyposażony w system czujników, śledzących nadlatujące przedmioty. Czujnik wykrywa przedmiot i określa trajektorię jego lotu. Na tej podstawie analizowany jest ruch przedmiotu i zadane odpowiednie ruchy dla robota. Jak widać na powyższym filmiku – wszystko działa.

Mateusz Budziński

Od wielu lat w spektrum moich zainteresowań znajdowała się szeroko pojęta automatyzacja przemysłu. Dlatego właśnie dziele się z Państwem swoimi przemyśleniami i przekazuję aktualności z rynku. Moje artykuły dotyczą przede wszystkim robotów przemysłowych, części do robotów przemysłowych i wszystkiego co z nimi związane.