Napęd o zmiennej częstotliwości A1000 Yaskawa Motoman

Firma Yaskawa Motoman wprowadziła na rynek A1000 – w pełni funkcjonalny napęd o zmiennej prędkości obrotowej, zapewniający wyjątkową jakość, wydajność, elastyczność i przyjazność dla środowiska dzięki 1000 KM. W przypadku nowych instalacji lub modernizacji, A1000 zapewnia jedno solidne rozwiązanie, niezależnie od zastosowania.

Solidna jakość to cecha dominująca jeżeli chodzi o produkty Yaskawa. Nie inaczej jest w przypadku napędu A1000, którego przewidywana żywotność użytkowa jest 2 razy dłuższa niż w przypadku poprzednich generacji.

Kompatybilność z wewnętrznymi i powierzchniowymi silnikami synchronicznymi z magnesami trwałymi zapewnia wysoce wydajne, precyzyjne sterowanie z niesamowitymi osiągami, wytwarzając do 200% momentu obrotowego z bądź bez sprzężenia zwrotnego.

Przyjazne dla użytkownika narzędzia konfiguracyjne, w tym wielojęzyczny wyświetlacz LCD, pamięć parametrów, ustawienia aplikacji oraz przenośny moduł kopiowania USB sprawiają, że programowanie i konfiguracja są niezwykle proste.

Oprogramowanie DriveWizard® zapewnia funkcje konfiguracji, monitorowania i wyznaczania trendów rozszerzone o bezpośrednie połączenie poprzez standardowy port USB.

Znaczna ilość punktów kontrolnych znajduje się w standardzie – dla zastosowań wymagających większej funkcjonalności, A1000 oferuje 3 porty rozszerzeń dla dodatkowych wejść/wyjść, sprzężenia zwrotnego oraz komunikacji sieciowej, w tym DeviceNet, EtherNet/IP, Modbus TCP/IP, Profibus-DP, PROFINET i MECHATROLINK-II.

Wbudowane funkcje takie jak sterowanie PID, sterowanie upadkiem i programowanie bloków funkcyjnych, zapewniają sterowanie na poziomie systemu bez użycia osobnego sterownika.

Efektywność energetyczna jest zmaksymalizowana dzięki regulacji prędkości obrotowej, a wbudowane w A1000 dławiki prądu stałego zmniejszają zapotrzebowanie na harmoniczne z systemu zasilania, przyczyniając się do niskiej emisji zanieczyszczeń.

Dodatkowo wszystkie materiały użyte w A1000 są zgodne z dyrektywą o ograniczeniu stosowania substancji niebezpiecznych (RoHS).

Przemiennik A1000 jest dostępny w wersjach 200-240VAC trójfazowych 50/60 Hz (do 175 HP), 380-480VAC trójfazowych 50/60 Hz (do 1000 HP) oraz 500-600VAC trójfazowych 50/60Hz (do 250 HP).

Ponadto A1000 jest przeznaczony do użytku na całym świecie i posiada certyfikaty agencji dla wszystkich głównych regionów geograficznych.

A1000 jest również oferowany w skonfigurowanym pakiecie, który zapewnia napęd w obudowie NEMA 1 (UL Type 1) lub NEMA 12 (UL Type 12), z miejscem na opcje fabrycznie montowane i okablowane, takie jak dławiki, filtry, wyłączniki, bezpieczniki, komunikacja sieciowa itp.

Zdjęcie producenta