Napęd prądu przemiennego średniego napięcia MV1000

Zaprojektowany z myślą o oszczędności energii i lepszym sterowaniu procesem, napęd MV1000 łączy w sobie kompaktową, modułową konstrukcję, wysoką sprawność, niskie wartości harmonicznych i wiodące w branży współczynniki MTBF które są w pełni kompatybilne z popularnymi produktami firmy Yaskawa z serii 1000 niskonapięciowych napędów AC.

Technologia Smart Harmonics™ firmy Yaskawa zmniejsza wejściowe całkowite zniekształcenia harmoniczne do mniej niż 2,5% bez filtrów, co przewyższa wymagania normy IEEE519-1992 o prawie 50%. Technologia ta zapewnia również galwaniczną izolację pomiędzy wejściem a wyjściem zasilania.

MV1000 wykorzystuje dwa mostki 5-stopniowe na fazę do generowania wysokiej jakości 17-stopniowego napięcia wyjściowego z linii do linii dostarczanego do silnika.

Sinusoidalny kształt fali powoduje niskie napięcie THD, niskie tętnienia momentu obrotowego oraz doskonały moment obrotowy przy niskich prędkościach.

Wszystkie te cechy są przyjazne dla silnika, również bez konieczności stosowania filtrów wyjściowych.

Dostępnych jest kilka trybów sterowania silnikiem, co pozwala na dopasowanie do szerokiego zakresu zastosowań – wektor z otwartą pętlą do płynnego przyspieszania od niskiej prędkości bez enkodera, wektor z zamkniętą pętlą do wymagających zastosowań o wysokiej wydajności oraz synchroniczne sterowanie silnikiem w przypadku modernizacji istniejących instalacji.

MV1000 posiada również kompaktową, modułową konstrukcję ułatwiającą transport, instalację i konserwację. Konstrukcja obejmuje panel transformatora, panel ogniw zasilających, sekcję sterowania i wentylatory chłodzące, co daje wiodący w branży średni czas międzyawaryjny (MTBF) ponad 200 tyś. godzin. Opcjonalny, zintegrowany panel rozdzielnic wejściowych jest również dostępny z wszystkimi komponentami uznanymi przez UL/CSA.                                                                                            

Ten napęd średniego napięcia jest jeszcze bardziej uproszczony dzięki zastosowaniu tych samych interfejsów co w napędzie niskiego napięcia Yaskawa z serii 1000 – wlicza się w to ten sam cyfrowy operator, strukturę parametrów, wersję oprogramowania Drive Wizard Plus dla urządzeń średniego napięcia, różne wtyczki komunikacyjne oraz ten sam moduł kopiowania USB.

MV1000 jest dostępny w modelach 2,4 kV i 4,16 kV w 4 różnych rozmiarach ramki. Modele 2,4kV są dostępne z wyjściami od 200 HP do 2750 HP, natomiast modele 4,16kV są dostępne z wyjściami od 300 HP do 5000 HP.

Zdjęcie producenta