Panele operatorskie do robotów przemysłowych

Panele operatorskie do robotów przemysłowych pełnią bardzo ważne funkcję, jaką jest zarządzaniem robotem. Dlatego właśnie panele są integralną części robota przemysłowego, bez którego nie jest możliwa jego kontrola oraz zaprogramowanie dla danej aplikacji. Panele operatorskie służą więc do zarządzania pracą robota przemysłowego oraz do parametryzacji procesów produkcyjnych.

Wybierając panele operatorskie należy pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie sprawdzonych producentów. Jest to bardzo istotne, ponieważ panele źle dobrane lub uszkodzone, nie będą miały panowania nad robotem. W efekcie nie będziemy w stanie zaprogramować robota lub jest praca będzie wykonywana w sposób nieefektywny.

Jakie panele operatorskie posiadamy w sprzedaży ?

Nasza firma posiada panele operatorskie do robotów przemysłowych KUKA, FANUC, KAWASAKI, SIEMENS, ABB, Motoman i innych. Oferujemy między innymi panele takich firm jak:

  • Allen Bradley,
  • Fanuc,
  • Kuka,
  • Mitsubishi,
  • Siemens,
  • Bosh,
  • Ge Fanuc,
  • czy OMRON.

Wszystkie wyposażone są w czytelne wyświetlacze (również wersje dotykowe), dzięki czemu wyniki wyświetlane są w sposób bardzo wyraźny. Ekrany dotykowe sprawiają również, że obsługa panelu jest bardzo prosta i szybka. Nowoczesne panele wyposażone są również w gniazda USB, funkcję zegara rzeczywistego RTC, szeroki zakres interfejsów czy Ethernet. Wszystko to zdecydowanie zwiększa wygodę użytkownika. Większość paneli operatorskich dostępnych w naszej ofercie, ma również możliwość przesyłania danych na smartfony i tablety. Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie i sprawdzanie raportów, nawet będąc daleko od robota przemysłowego.

Posiadamy bardzo dobrze zaopatrzony magazyn, dzięki czemu jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie dostarczyć do Państwa zamówienie panele. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta w celu sprawdzenia dostępności i terminu dostawy.

Panele operatorskie do robotów przemysłowych

Dlaczego panele operatorskie są tak istotne ?

Każdy panel operatorski do robota przemysłowego, nazywany również jako panel HMI (Human Machine Interface), służy do programowania i kontrolowania robota przemysłowego. Dzięki niemu operator ma pełną kontrolę nad robotem i jest w stanie pilnować wykonywane przez niego czynności, nie tylko wizualnie, ale również od strony systemu operacyjnego. Do najważniejszych funkcji panelu należą komunikowanie się człowieka z robotem, czyli odbieranie i wysyłanie określonych sygnałów, a także zbieranie danych z wykonywanych procesów. Większość paneli umożliwia również wizualizację danych, sterowanie procesem na żywo, a także alarmowanie w przypadku wystąpienia anomalii w produkcji.

Jaką funkcję pełni panel operatorski w robocie przemysłowym ?

Panel operatorski w robocie przemysłowym pełni wiele funkcji, które niewątpliwie są bardzo istotne i od nich zależy poprawne działanie maszyny. Do najważniejszych funkcji możemy zaliczyć wizualizację procesów, udostępnianie złożonych funkcji pomagających w obsłudze robota, raportowanie, generowanie trendów, komunikacja z urządzeniem, czy rejestracja danych do systemów MES.

panele operatorskie do robotów przemysłowych KUKA, FANUC, ABB, Motoman, Siemens, Kawasaki
panele operatorskie do robotów przemysłowych, panel operatorski do robota

Gdzie kupić panele operatorskie do robotów przemysłowych KUKA, FANUC, ABB, Motoman, Siemens, Kawasaki ? Jeżeli poszukują Państwo paneli do robotów, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem handlowym. Nasi pracownicy pomogą dobrać odpowiedni sprzęt oraz przygotują ofertę.

Ile kosztuje panel operatorski do robota, cena panela ? Cena jest oczywiście zależna od producenta, i waha się od 2000 zł netto do nawet 15 000 zł netto. Na rynku oprócz paneli nowych, dostępne są również używane. Cena panelu używanego jest oczywiście relatywnie niższa. Niestety w większości przypadków, panele używane są pozbawione gwarancji lub posiadają jedynie bardzo krótką gwarancję rozruchową. Naszym zdaniem dużo lepszą inwestycją będzie wiec zakup panelu nowego, objętego gwarancją i profesjonalnym serwisem.

Zobacz również

Marcin Budziński
Szajnochy 2 Bydgoszcz, k-p 85-738
sprzedaz@czescidorobotow.pl Tel 797 505 645