Precyzyjne wkręcanie za pomocą efektora końcowego OnRobot Screwdriver

Firma OnRobot z siedzibą w Danii stara się pomóc producentom w automatyzacji różnych procesów wkręcania. Najnowszym osiągnięciem przedsiębiorstwa OnRobot jest efektor końcowy (EOAT), który obsługuje różne rodzaje wkrętów.

Aby zaprogramować efektor OnRobot, użytkownicy muszą wprowadzić długość śruby i wartość momentu obrotowego do panelu programowania. Następnie urządzenie automatycznie przelicza siłę i prędkość, z jaką należy wkręcać śrubę.

Wkrętak OnRobot posiada oś Z i potrafi chować śruby wewnątrz siebie. Gdy ramię robota porusza się, śruby są automatycznie wkręcane. OnRobot informuje, że śruby o długości do 35 mm są wciągane całkowicie wewnątrz wkrętaka podczas ruchu, aż do momentu bezpiecznego rozpoczęcia procesu wkręcania, co zdecydowanie zwiększa jego możliwości współpracy.

OnRobot Screwdriver dla wymagających zastosowań przemysłowych

Wkrętak może obsługiwać szeroki zakres rozmiarów i długości wkrętów, od M1,6 do M6, o długości do 50 mm. Dzięki prostemu programowaniu i łatwemu do wymiany systemowi końcówek wkręcających, wkrętak można szybko zmienić na inny rozmiar, długość lub linię produktów w ciągu kilku minut, co minimalizuje czas przestoju i znacznie zwiększa wydajność pracy.

Precyzyjne wkręcanie za pomocą efektora końcowego OnRobot Screwdriver
OnRobot Screwdriver na ramieniu co-bota UR10e

„Jest to jeden z naszych najbardziej zaawansowanych produktów do tej pory. Zaprojektowaliśmy zautomatyzowane narzędzie do wkręcania, które upraszcza złożone procesy dla naszych użytkowników, czyniąc go opłacalnym i łatwym do zaobserwowania przez producentów pod względem czasu pracy, wydajności, spójności i jakości” – powiedział Prezes OnRobot Enrico Krog Iversen

Efektor OnRobot posiada następujące funkcje:

  • Wbudowana oś zapewniająca dokładność i łatwe programowanie
  • Regulacja momentu obrotowego od 0,15Nm do 5Nm
  • Uchwyty o rozmiarach śrub od M1.6 do M6 i długości do 50 mm
  • Dostępne podajniki śrubowe
  • Bezpieczny dla elektroniki ESD
  • Montaż za pomocą szybkiego zmieniacza OnRobot

Efektor końcowy OnRobot jest kompatybilny z firmowym rozwiązaniem systemowym One System Solution, które zapewnia ujednolicony mechaniczny i elektryczny interfejs dla wiodących ramion robotów. Rozwiązanie systemowe zostało również rozszerzone o integrację z robotami ABB Robotics i Hanwha Precision Machinery.

Zdjęcia producenta