Przetwornik jednofazowy SPC Yaskawa

Konwerter jednofazowy firmy Yaskawa przekształca zasilanie jednofazowe na zasilanie prądem stałym do stosowania w napędach o zmiennej częstotliwości.

SPC jest rozwiązaniem największych problemów, z jakimi borykają się właściciele firm, którzy zasilają średniej wielkości silniki na obszarach wiejskich i nie tylko. 

Mogą oni borykać się z wysokimi kosztami eksploatacji mocy trójfazowej, ograniczonymi opcjami silników jednofazowych oraz szerokim zakresem problemów jakościowych. Umożliwienie zastosowania Yaskawa SPC na obszarach wiejskich, oferuje wiele nowych możliwości dla ich firm.

Silniki trójfazowe są zazwyczaj bardziej wydajne niż ich jednofazowe odpowiedniki i łatwiej dostępne. Dodanie regulacji prędkości obrotowej silników trójfazowych oferuje wiele korzyści – lepsze sterowanie procesem i jakość, zminimalizowanie zużycia energii a także zmniejszone koszty utrzymania.

Aktywny regulator mocy przetwornika jednofazowego zapewnia minimalne obciążenie sieci energetycznej, charakteryzując się mniej niż 10% zniekształceniem prądu i współczynnikiem mocy 0,99 przy obciążeniu znamionowym. 

Połączenie rozwiązania o niskiej zawartości harmonicznych z napędem o płynnym rozruchu i  zmiennej częstotliwości zazwyczaj pozwala na zmniejszenie rozmiarów transformatorów a także znaczne obniżenie kosztów instalacji.

SPC wykorzystuje te same komponenty, które znajdują się w przemienniku częstotliwości, co znacznie skraca czas operacyjny i zmniejsza koszty konserwacyjne urządzenia.

Zdjęcie producenta