Robot Control Mate dodatek do ABB RobotStudio

Dostawca automatyki przemysłowej ABB poinformował, że do oprogramowania symulacji RobotStudio, udostępnił dodatek Robot Control Mate. Użytkownicy mogą teraz uruchamiać roboty SCARA i sterować nimi z komputerów PC za pośrednictwem RobotStudio.

Z pewnością jest to ważna informacja dla wielu użytkowników na całym świecie. ABB to wiodąca firma, która na co dzień dostarcza nowoczesne rozwiązania związane z robotyzacją i automatyzacją procesów produkcyjnych.

ABB RobotStudio umożliwia sterowanie robotami SCARA na komputerze PC

RobotStudio umożliwia programowanie, konfigurację i wirtualne uruchamianie na komputerach PC. Użytkownicy mogą tworzyć, symulować i testować kompletną instalację robota w wirtualnym środowisku 3D bez zakłócania rzeczywistych linii produkcyjnych.

W rezultacie nowe linie produkcyjne mogą być instalowane szybciej i konfigurowane do pełnej prędkości bez żadnych niespodzianek podczas rozruchu. Jest to kluczowa wartość dla producentów, biorąc pod uwagę częste zmiany i krótsze cykle życia produktu.

Kontrola robota bez teach pendant

Dodatek Robot Control Mate do RobotStudio pozwala użytkownikom na programowanie robotów SCARA na ich komputerach, a jego celem jest ułatwienie kontrolowania ruchów robota w naturalnym środowisku.

Po raz pierwszy oprogramowanie do programowania offline ABB może być używane do kontrolowania fizycznych ruchów robota w czasie rzeczywistym. Dodatek umożliwia także programowanie robota, gdy nie ma FlexPendant.

Kontroler OmniCore robota IRB 1100

ABB pracuje nad tym, aby produkty firmy były łatwiejsze do zastosowania w większej liczbie aplikacji robotyki. W styczniu firma dodała do RobotStudio możliwości drukowania 3D i uruchomiła robota IRB 1100oraz kontroler OmniCore. Na początku tego miesiąca ABB dodało interfejs Wizard Easy Programming do swoich robotów współpracujących YuMi

„Dodanie naszej nowej funkcji Robot Control Mate do RobotStudio sprawi, że konfigurowanie robotów będzie jeszcze prostsze, a użytkownicy będą mogli cieszyć się większą elastycznością obsługi swoich robotów z laptopów”.

„Uproszczenie instalacji, programowania i działania robotów daje naszym klientom wiele korzyści, w tym wyrównanie niedoborów talentów” – powiedział Darren Hung, globalny menedżer produktu dla małych robotów w ABB

Robot Control Mate będzie po raz pierwszy dostępny i obsłuży roboty IRB 910INV, a w tym roku zostanie rozszerzony na inne roboty z portfolio ABB.

Materiały multimedialne producenta

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia