Robot Fanuc LR Mate 200iD/14L

W ostatnim czasie firma FANUC America wprowadził na rynek robota LR Mate 200iD/14L, to dziesiąty model z serii LR Mate. Są to małe stołowe roboty przemysłowe. Odkąd seria LR Mate została wprowadzona na rynek prawie 30 lat temu, stała się jedną z najlepiej sprzedających się serii robotów FANUC, z ponad 70 000 jednostek zainstalowanych na całym świecie.

Na dużą popularność tej serii wpłynęła bardzo wysoka jakość robota, który gwarantuje stabilną pracę. Atrakcyjna cena w stosunku do osiąganych efektów oraz wysoka elastyczność zastosowań w jakich może być wykorzystywany cobot FANUC. Wszystko to wpłynęło na taką popularność tej serii.

Roboty fanuc LR Mate 200iD/14L

Robot współpracujący FANUC LR Mate 200iD/14L

LR Mate może obsługiwać części o wadze do 14kg w przemyśle motoryzacyjnym, e-commerce, magazynowym, spożywczym, farmaceutycznym, medycznym i wielu innych. Wśród 10 modeli z serii LR Mate znajdują się roboty do pracy w pomieszczeniach czystych oraz odporne na częste zmywanie, a każdy z nich posiada różne prędkości pracy nadgarstka oraz zasięg, aby dostosować się nawet do najbardziej ograniczonej przestrzeni roboczej.

Dostępny w trzech wariantach:

  • ramię standardowe,
  • krótkie,
  • długie.

Roboty te mogą być montowane zarówno w pozycji pionowej, jak i odwróconej. Seria oferuje również wariant jakim są roboty ISO Class 4 clean room/food-grade dla zastosowań związanych z obróbką żywności i pakowaniem produktów dla służby zdrowia.

FANUC LR Mate 200iD/14L informacja z firmy „LR Mate został wprowadzony na rynek w 1992 roku i był wykorzystywany w wielu tradycyjnych aplikacjach produkcyjnych i usługowych. Niektóre z najciekawszych rzeczy, które widzieliśmy, jak robot ten wykonywał, to serwowanie kawy, realizacja zamówień w sklepach detalicznych, a nawet przygotowywanie fast foodów,”

Charakterystyka robota FANUC LR Mate 200iD/14L

Roboty współpracujące FANUC mogą być wyposażone w szereg inteligentnych funkcji, w tym funkcje wizyjne robota i czujniki siły dla jeszcze wyższego poziomu dokładności i wydajności. Najważniejsze z właściwości prezentujemy poniżej:

  • Udźwig od 4 kg do 14 kg na nadgarstku z możliwością artykulacji w sześciu osiach.
  • Zintegrowane zasilanie 24VDC, sygnał i powietrze dla łatwego połączenia koniec-ramię-narzędzie.
  • Opcja zintegrowanego kabla przez ramię dla iRVision, czujnika siły, Ethernetu i osi pomocniczych.
  • Elastyczny montaż (pionowo, odwrotnie, pod kątem).
  • Łatwa integracja z maszynami.
  • Standardowa klasa szczelności IP67 pozwala na pracę w środowisku fabrycznym, gdzie występuje pył i mgła olejowa; wiele wariantów posiada opcjonalną klasę szczelności IP69K dla środowisk odpornych na zmywanie, pomieszczeń czystych lub żywności.

FANUC ostatnio wprowadził funkcję, która umożliwia CNC bezpośrednie programowanie robotów przez G-code. FANUC informuje, że pomaga to ujednolicić programowanie zarówno CNC jak i robotów oraz zmniejsza ilość szkoleń dla operatorów.

Części zamienne do Robota Fanuc LR Mate 200iD/14L

Jak w przypadku innych robotów również ten model może ulegać awarią lub innym uszkodzeniom mechanicznym niezależnym od jakości robota, a które mogą być efektem niewłaściwego użytkowania. W takiej sytuacji niezbędny jest dostęp do części do cobotów FANUC, które będą gwarantowały odpowiednią jakość i niezawodność.

Sprzedaż części i podzespołów do cobotów. Wyślij zapytanie i sprawdź ofertę. Dostępne na rynku są części oryginalne oraz zastępniki, które mogą byc używane alternatywnie, choć nie są rekomendowane.

Serwis robotów Fanuc LR Mate 200iD/14L.

Wszystkie przeglądy okresowe i naprawy serwisowe powinny być prowadzone zgodnie z wytycznymi producenta. Serwisanci powinni posiadać odpowiednią wiedzę oraz dysponować właściwym sprzętem do prowadzenia prac serwisowych. W ten sposób mogą zagwarantować najwyższą jakość wykonanych usług.

Naprawa robotów FANUC wymaga odpowiednich kwalifikacji, jednak dobrze przeprowadzony serwis umożliwia dalsze długotrwałe korzystanie z robota.

Robot przemysłowy Fanuc LR Mate 200iD/14L

8.9

Ocena producneta

10.0/10

Niezawodność

9.0/10

Funkcjonalność

7.4/10

Bezpieczeństwo

9.5/10

Serwis i części

8.5/10

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia