Roboty przemysłowe KUKA LBR iiwa

Robot przemysłowy KUKA LBR iiwa wkracza w nowy rozdział dotyczący robotów przemysłowych, jeśli chodzi o współpracę człowieka z robotem. Skrót LBR oznacza „lekki robot”, a iiwa oznacza „inteligentny asystent pracy przemysłowej”. To pierwsza seria wrażliwych robotów KUKA Robotics odpowiednich do współpracy człowieka z robotem w różnych aplikacjach.

Co wyróżnia robora LBR iiwa ?

LBR iiwa jest dostępny w dwóch różnych ładownościach: 7 kg i 14 kg z zasięgami koordynacyjnymi 800 mm i 820 mm. Oba modele mają zintegrowane, czułe czujniki momentu obrotowego we wszystkich siedmiu osiach, dające możliwości wykrywania kontaktu robota i programowalną zgodność w celu uniknięcia kolizji. Ta funkcja gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i całkowicie eliminuje potrzebę drogich, zajmujących dużo miejsca ogrodzeń ochronnych. Czujniki momentu obrotowego umożliwiają nawet automatyzację delikatnych zadań montażowych w celu kontroli siły łączenia i monitorowania procesu.

LBR iiwa radzi sobie z wieloma zadaniami automatyzacji dzięki swojej wyjątkowej elastyczności. Robot może poruszać się po zakłócających konturach i osiągać trudno dostępne pozycje. Ponieważ LBR iiwa może bezpiecznie współpracować z ludźmi, robot może być sterowany ręcznie, co ułatwia programowanie i doskonale nadaje się do operacji w zmiennych lokalizacjach lub na platformie mobilnej. Ten współpracujący robot można nawet zamontować na podłodze, ścianie lub suficie, aby uzyskać większy zasięg i pełną optymalizację przestrzeni roboczej.

Części do robota KUKA LBR iiwa

Roboty przemysłowe KUKA LBR iiwa nie są póki co popularne w naszym kraju, ale nie ma większych problemów z dostępne do oryginalnych części. Bardzo ważne jest, aby w przypadku tego robota zaopatrywać się tylko i wyłącznie w certyfikowane podzespoły, ponieważ stosowanie zamienników może się skończyć niepotrzebnymi awariami. Jeżeli szukają Państwo części do robotów współpracujących KUKA LBR iiwa – zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. W miarę możliwości postaramy się Państwu pomóc.

Gdzie kupić robota ?

Robota przemysłowe KUKA LBR iiwa najlepiej zakupić u producenta. Mamy wówczas dostęp do serwisu oraz pomoc w rozruchu robota. Co bardzo istotne, nowe roboty przemysłowe i nowe roboty współpracujące są na gwarancji, dzięki czemu w przypadku ewentualnych awarii mamy dostęp do pomocy ze strony kwalifikowanych serwisantów.