Robot przemysłowy Yaskawa Motoman PL80

Roboty przemysłowe firmy Motoman Yaskawa zyskują uznanie na całym świecie. Można je spotkać praktycznie na każdym kontynencie gdzie na co dzień pracują w różnych gałęziach przemysłu. Od niedawna firma oferuje nowe roboty przemysłowe Yaskawa PL80. Jak informuje producent te ramiona przemysłowe doskonale sprawdzą się podczas wykonywania takich zadań jak paletyzacja, manipulowanie przedmiotami, komplementacją zamówień, kontrolą jakości itd.

Jak wszystkie nowoczesne roboty Yaskawa również wersja PL80 wyposażona jest w najnowsze rozwiązania w zakresie robotyki przemysłowej. Dzięki temu ten robot może stanowić ciekawą alternatywę dla innych rozwiązań konkurencyjnych firm.

Robot Yaskawa PL80 charakterystyka, parametry techniczne

Robot jest sterowany za pomocą kontrolera YRC1000, który jest zbudowany zgodnie z globalnym standardem i nie wymaga transformatora dla napięć wejściowych w zakresie od 380AC do 480VAC. Poza tym Yaskawa twierdzi, że do połączenia manipulatora ze sterownikiem wystarczy jeden kabel. Aby wyluczyć potencjalne awarie i zwiększyć niezawodność w tym modelu kable prowadzone są wewnątrz ramienia do samej podstawy, aż do efektora końcowego.

Inne dane:

  • udźwig robota PL80 – 80 kg
  • zasięg pionowy – 3 291 mm
  • zasięg poziomy – 2 061 mm
  • powtarzalność – 0,03 mm
  • stopień ochrony nadgarstka – IP67
  • stopień ochrony korpusu – IP54

5 osiowy robot przemysłowy może być doskonałym rozwiązaniem do automatyzacji procesów zarówno w małych jak i dużych firmach.

Roboty Yaskawa Motoman PL80 części, serwis, naprawa

Szukasz serwisu do robota przemysłowego PL80, potrzebujesz części zamienne takie jak kable, manipulatory, czujniki, sterowniki i inne wyposażenie ? Sprawdź ofertę, wyślij zapytanie.

Zapraszamy do kontaktu.

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia