Roboty przemysłowe KUKA KR 3 AGILUS

Roboty przemysłowe KUKA KR 3 AGILUS to idealne roboty do pracy w aplikacjach, które wymagają wysokiej precyzji i pracy na małej powierzchni. Możemy tutaj wyróżnić przede wszystkim przemysł elektroniczny. To właśnie z myślą o tym segmencie produkcyjnym, firma KUKA stworzyła serię robotów KR 3 AGILUS.

Roboty KR 3 AGILUS przeznaczone są do pracy na małej powierzchni z małymi obciążeniami. Maksymalny zasięg ramiona wynosi 541 mm, a maksymalne obciążenie 3 kg. Małe wymiary robota oferują natomiast bardzo wysoką produktywność w przeliczeniu na metr kwadratowy. Jest to szczególnie istotne w branży elektronicznej.

Roboty przemysłowe KUKA KR 3 AGILUS

Co wyróżnia roboty KUKA KR 3 AGILUS

  • praca na małej przestrzeni przy zachowaniu bardzo wysokiej wydajności;
  • bardzo wysoka precyzja pracy;
  • maksymalna elastyczność i możliwość pracy w wielu aplikacjach;
  • doskonały stosunek wydajności pracy do poniesionych kosztów związanych z pracą robota;
  • niesamowicie szybka praca – roboty przemysłowe KUKA KR 3 AGILUS są najszybsze w swojej klasie.

Specyfikacja techniczna

  • Maksymalny udźwig – 3 kg
  • Maksymalny zasięg – 541 mm
  • Możliwe pozycje montażowe – podłoga, ściana lub sufit
  • Stopień ochrony – IP 40
  • Konstrukcja i wersja otoczenia – STANDARD

Najbardziej popularne aplikacje robotów przemysłowych KUKA KR 3 AGILUS

Roboty przemysłowe KUKA KR 3 AGILUS są przeznaczone do szybkiej i precyzyjnej pracy. Między innymi dlatego najszerzej stosowane są w przemyśle elektronicznym. Do najbardziej popularnych aplikacji możemy zaliczyć mocowanie i zaciskanie, nanoszenie klejów i uszczelniaczy, montaż małych elementów, dokonywanie pomiarów i testowanie gotowych produktów, pakowanie, paletowanie, lutowanie, itp.

Jest to oczywiście zastosowanie przykładowe. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja i wydajność pracy przy wykorzystaniu małej powierzchni, robot KUKA KR3 AGILUS będzie idealnym rozwiązaniem. Ogromnym plusem tego robota jest możliwość montażu zarówno do podłogi, jak i do ściany i sufitu. Jest więc ogrom możliwości konfiguracji przy linii produkcyjnej nawet wówczas, gdy brakuje miejsca. Roboty te mają idealny stosunek zajmowanego miejsca do efektywności pracy. Są również stosunkowo tanie w zakupie, wdrożeniu i utrzymaniu. Dzięki temu na zastosowanie robota mogą sobie również pozwolić stosunkowo małe przedsiębiorstwa.

robot przemysłowy KUKA KR 3 AGILUS

Robot przemysłowy KUKA KR 3 AGILUS

9

Wydajność pracy

9.3/10

Elastyczność

8.7/10

Stosunek zajmowanego miejsca do efektywności pracy

10.0/10

Koszty utrzymania

8.0/10

Mateusz Budziński

Od wielu lat w spektrum moich zainteresowań znajdowała się szeroko pojęta automatyzacja przemysłu. Dlatego właśnie dziele się z Państwem swoimi przemyśleniami i przekazuję aktualności z rynku. Moje artykuły dotyczą przede wszystkim robotów przemysłowych, części do robotów przemysłowych i wszystkiego co z nimi związane.