Seria kompaktowych sterowników ruchu DR od Oriental Motor USA

Firma Oriental Motor USA Corp. ogłosiła nową serię steroników ruchu DR – najnowsze kompaktowe produkty do sterowania ruchem cylindrów elektrycznych. Nowy silnik kompaktowy jest w pełni przystosowany do urządzeń takich jak roboty.

Seria DR to siłownik o ruchu liniowym, który zawiera precyzyjną śrubę kulową w silniku krokowym. Zastosowanie ma na celu ograniczenie prac projektowych, oszczędność miejsca i minimalizację liczby części potrzebnych do montażu.

Seria DR jest dostępna z silnikiem bazowym 28 mm z serii AZ lub dwufazowym z serii PKP.

Najnowsze siłowniki elektryczne oferują gwarantowaną szczegółowość specyfikacji a także wysoką wydajność. Ze względu na kompletną oraz kompaktową konstrukcję, robotyka i inne gałęzie przemysłów mogą wykorzystać serię DR, aby zmniejszyć rozmiary swoich maszyn – zaznaczyła firma.

Specyfikacja serii DR

Typ AZ serii DR jest dostępny w 4 typach cylindrów podstawowych: stół, stół szerszy, pręt i pręt prowadzący, z dwoma precyzyjnymi śrubami kulkowymi (2,5 mm lub 1 mm).

Ponadto opiera się na technologii αSTEP z absolutnym sterowaniem w pętli zamkniętej i współpracuje z każdym wejściowym sterownikiem AZ typu DC.

Seria DR PKP Type oferuje 3 typy siłowników podstawowych: stół, pręt i drążek prowadzący, ze śrubą kulową 2,5 mm. Jest on oparty na technologii silników dwufazowych serii PKP i współpracuje z dowolnym sterownikiem z wejściem CVD DC. Dostępny jest z tylnym pokrętłem regulacyjnym wału.

Nową serię DR cechuje:

  • dostępność z silnikiem bazowym serii AZ lub serii PKP
  • Zapewnienie maksymalnej długości skoku do 30 mm
  • Posiadanie opcjonalnej pokrywy z nakrętką kulową
  • Możliwość obsługi z wieloma kierunkami wyjścia kabla w zależności od typu cylindra

Oriental Motor USA jest spółką zależną firmy Oriental Motor Co. z siedzibą w Japonii, która została założona w 1885 roku. Amerykański oddział pozostaje otwarty jako kluczowy punkt biznesu podczas pandemii COVID-19.

Zdjęcie producenta