Serwis robotów usługowych

Roboty usługowe pojawiają się w coraz większej ilości przedsiębiorstw i miejsc w naszym kraju. Są to między innymi urzędy, lotniska, dworce kolejowej, galerie handlowe, itp. Roboty usługowe pełnią głównie funkcje informacyjne, ale naszym zdaniem z biegiem czasu miejsc aplikacji będzie znacznie więcej. Jest to związane z popytem na roboty i coraz większym zainteresowaniem automatyzacji usług. Automatyzacja usług pozwala na wkroczenie przedsiębiorstwa w nową erę i znacznie zwiększa produktywność i efektywność.

Problemem przy automatyzacji usług, może się z czasem okazać serwis robotów usługowych. Na ten moment nie ma w naszym kraju firmy, która zajmuje się serwisem robotów usługowych ,,na pełen etat”. Są oczywiście firmy dystrybucyjne, które oferują serwis i proste naprawy, ale naszym zdaniem potrzeba jest firmy, która zajmie się serwisem i przeglądami od A do Z.

Serwis robotów usługowych w Polsce

Niestety w Polsce jest cały czas dość mało aplikacji robotów usługowych, przez co nie ma firmy, która stricte zajmuje się ich serwisowanie. Nie mniej jednak, sytuacja na rynku pracy i choćby sytuacja związana z koronawirusem pokazuje, że warto mieć w zasięgu ręki pracownika – robota. Jest on dostępny 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i w takiej formule może dla Państwa pracować. Zakładamy, że w przeciągu kilku lat, na naszym rodzimym rynku, przybędzie firm, które zaufają robotom usługowym i zautomatyzują swoją produkcję. Na ten moment możemy stwierdzić, że głównym miejscem aplikacji będą hotele, restauracje, urzędy, lotniska, etc. Wszystkie roboty będą wymagały serwisu i przeglądów okresowych. Serwis robotów usługowych będzie więc atrakcyjnym zajęciem, na które na pewno zdecyduje się wiele firm.

serwis robotów usługowych

Robot PEPPER serwis

Najbardziej popularnym robotem usługowym w Polsce jest robot Pepper. Jest to robot humanoidalny, wykorzystywany chętnie do funkcji informacyjnej oraz na eventach. Serwis robota Pepper jest dość skomplikowany i z pewnością nie należy wykonać go samemu. W tym celu należy skorzystać z firmy zajmującej się jego serwisem. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem – polecimy Państwu firmy, znajdujące się najbliżej Państwa lokalizacji.

Serwis robota Sanbot

Robot Sanbot jest drugim, najbardziej popularnym robotem usługowym w naszym kraju. Podobnie jak w przypadku Peppera, serwis robota Sanbot, powinni Państwo polecić firmie, która zajmuje się takimi rzeczami na co dzień. Elektryka robota i mechanizmy są dość czułe i bardzo łatwo je uszkodzić. W związku z tym, nie polecamy przeprowadzania napraw samodzielnie.

Mateusz Budziński

Od wielu lat w spektrum moich zainteresowań znajdowała się szeroko pojęta automatyzacja przemysłu. Dlatego właśnie dziele się z Państwem swoimi przemyśleniami i przekazuję aktualności z rynku. Moje artykuły dotyczą przede wszystkim robotów przemysłowych, części do robotów przemysłowych i wszystkiego co z nimi związane.