Silniki Maxon IDX kompaktowe i wydajne rozwiązania w automatyzacji

Przemysł opakowań znajduje się pomiędzy sprzecznymi wymaganiami, które stawia przed firmami rynek. Musi zachować opłacalność podczas pracy w środowisku, które wymaga, aby produkować coraz więcej. Jednocześnie oczekuje się, że produkcja będzie zakładała zachowanie norm i reguł odpowiedzialności za środowisko.

Indywidualnie dopasowane opakowania, w 100% nadające się do recyklingu, a nawet biodegradowalne, szybko dostarczane do wskazanych klientów. Branża musi dostosować cykl produkcji do nowej rzeczywistości. A to zadanie wymaga wydajnych maszyn, które szybko i elastycznie mogą produkować krótkie serie różnych produktów. Świat opakowań potrzebuje rozwiązań, które oferują większą rentowność i spełniają wymagania środowiskowe.

Robotyzacja produkcji opakowań i maszyn pakujących.

Maszyny w sektorze opakowań stale się rozwijają. Mimo to wiele firm nie może nadążyć za zmianami z powodu związanych z tym kosztów. Automatyzacja produkcji opakowań choć w pierwszej fazie wydaje się kosztowna, przynosi konkretne korzyści rozłożone w czasie.

Biorąc pod uwagę, że opłacalność zależy w znacznym stopniu od prędkości produkcji, znaczącą rolę odgrywają podzespoły maszyn produkcyjnych. Silniki napędowe są jednym z takich części do robotów przemysłowych, które mają istotny wpływ na tempo pracy.

Silniki Maxon IDX zwiększenie wydajności linii produkcyjnych

Zwiększenie prędkości i rentowności linii produkcyjnych można osiągnąć za pomocą inwestycji w automatyczne maszyny pakujące z kompaktowym i wydajnym napędem.

W standardowej wersji bezszczotkowe silniki IDX mają zintegrowany kontroler, co zapewnia automatyczną regulację. Te kompaktowe napędy oferują nominalny stały moment obrotowy 794 mNm i nominalną prędkość 6000 obr / min.. Silniki mogą zostać szybko dostarczone do klienta. Czas dostawy jest bardzo krótki i wynosi aktualnie około 4 tygodni. W rezultacie maszyny pakujące działają wydajniej, mają wyższe prędkości produkcji i wymagają niewielkiej konserwacji.

automatyzacja-maszyn-pakujacych

Zdalny monitoring maszyn pakujących dzięki CANopen i EtherCAT

Zdalna konserwacja maszyn przemysłowych nabrała nowego wymiaru dzięki IoT (Internet of Things). Magistrale komunikacyjne, już teraz pozwalają sterownikowi silnika i komputerowi lub zautomatyzowanemu systemowi – komunikować się i przekazywać dane.

W tradycyjnej formie w robotach produkcyjnych powszechne jest programowanie cyklów pracy zdalnie za pośrednictwem połączenia internetowego. Dzięki zastosowaniu inteligentnych czujników można teraz dodatkowo wykonywać zarówno konserwację zdalną, jak i konserwację predykcyjną. Dane są gromadzone i analizowanie w celu zminimalizowania awarii. W obu przypadkach zdalna konserwacja maszyn zmniejsza ryzyko przestojów produkcyjnych, a tym samym ogranicza koszty. Jest to możliwe zarówno dla technicznych elementów maszyny, jak i jej silnika Maxon IDX 56.

Takie innowacyjne rozwiązanie umożliwia implementacja magistrali komunikacyjnych CANopen i EtherCAT, które są wyposażone w regulowane wejścia i wyjścia cyfrowe i analogowe. Dzięki temu można dostosować je do wielu profili urządzeń.

Silniki Maxon IDX do maszyn pakujących. Dlaczego warto automatyzować ?

Aby sprostać wymaganiom radykalnie zmieniającego się rynku, przemysł opakowań powinien opierać się na maszynach wyposażonych w elastyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb układy silnikowe. Takie rozwiązania umożliwiają i szybszą łatwiejszą zmianę procesów.

W tym celu należy wziąć pod uwagę kilka czynników dlaczego warto wybrać te silniki napędowe do maszyn produkcji opakowań:

  • Napędy IDX są wyposażone w czujniki temperatury zintegrowane nie tylko z silnikiem, ale także z elektroniką w celu ochrony maszyny i operatora
  • Silniki IDX są wyposażone w dwie magistrale komunikacyjne, aby zwiększyć ich możliwości wymiany informacji
  • Seria IDX zapewnia wysoką wydajność przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i konserwacji.

Zdjęcie producenta

Marcin Budziński

Od kilku lat interesuje się robotami przemysłowymi i cobotami oraz robotami usługowymi. Z zainteresowaniem obserwuję robotyzacje firm. Najbardziej ciekawią mnie - programowanie robotów - serwis robotów - części do robotów - sprzedaż robotów - roboty do wynajęcia