Targi Innoform 2020 zakończone

W dniach 3-5 marca 2020 roku w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym odbywały się targi Innoform. Możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem, że pomimo potencjalnego zagrożenia koronawirusem, targi były bardzo udane. Z całej Polski zjechali się zarówno wystawcy, jak i osoby zainteresowane. Frekwencja jak najbardziej dopisała.

Na targach mogliśmy dowiedzieć się bardzo dużo o polimerach, narzędziowniach, obróbce metali i polimerów, a także o automatyzacji produkcji.

Podczas targów zostały również rozdane nagrody w ramach konkursu targowego:

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dra hab. inż. Tomasza Sterzyńskiego przyznała następujące nagrody:
 - w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze 
 Główna nagroda - statuetka Łuczniczki - w konkursie targowym dla Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za narzędzie do nagniatania ślizgowego z cyfrowym pomiarem ciągłym i sposób nagniatania powierzchni krzywoliniowych obrotowych z rejestracją on-line wartości siły.
Wyróżnienie w konkursie targowym dla CNC Art Marek Fiołka za frez KOR 5 Producent: Kennametal Europe GmbH 
 - Nagrodę otrzymaliśmy za diamentowe  narzędzie do nagniatania ślizgowego z cyfrowym pomiarem ciągłym i rejestracją on-line wartości siły. Targi INNOFORM® są pierwszym miejscem, na którym zaprezentowaliśmy nasz opatentowany produkt. Jest nam bardzo miło, że został on doceniony przez Komisję Konkursową i że otrzymaliśmy nagrodę główną. W Międzynarodowych Targach Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® bierzemy udział od pierwszej edycji, ponieważ są to jedyne targi o tym charakterze na północy Polski. W Bydgoszczy oraz okolicy jest bardzo dużo narzędziowni oraz firm zajmujących się przetwórstwem, co powoduje, że region kujawsko-pomorski jest dla Instytutu ciekawym rynkiem do współpracy. – powiedział dr inż. Janusz Kalisz – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania
- w kategorii technologie wytwarzania 
 Wyróżnienie w konkursie targowym dla SUMARIS Sp. z o.o. Sp. K. za OpenGrain – chemiczne fakturowanie form.
Wyróżnienie w konkursie targowym dla Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny za innowacyjną generację systemów ultradźwiękowych w systemie e-diagnostyki układu drgającego. 

Zdjęcia i fragment tekstu ze strony innoform.pl

Mateusz Budziński

Od wielu lat w spektrum moich zainteresowań znajdowała się szeroko pojęta automatyzacja przemysłu. Dlatego właśnie dziele się z Państwem swoimi przemyśleniami i przekazuję aktualności z rynku. Moje artykuły dotyczą przede wszystkim robotów przemysłowych, części do robotów przemysłowych i wszystkiego co z nimi związane.