Ulepszony kontroler pomp Yaskawa Motoman U1000 iQpump

U1000 iQpump zapewnia wyjątkowo niskie zniekształcenia harmoniczne w konstrukcji zajmującej niewiele miejsca, a także te same funkcje i zabezpieczenia charakterystyczne dla inteligentnych pomp, co standardowa iQpump1000.

To kompaktowe rozwiązanie pozwala na płynne przejścia procesowe jedocześnie osiągając doskonałe, niskie poziomy zniekształceń bez konieczności stosowania dodatkowych środków pomocniczych, takich jak filtry pasywne czy też układy wieloimpulsowe.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych napędów, technologia matrycowa firmy Yaskawa wykorzystuje system dziewięciu dwukierunkowych przełączników, które są umieszczone w matrycy w celu bezpośredniej konwersji trójfazowego napięcia wejściowego AC na trójfazowe napięcie wyjściowe AC.

Takie zastosowanie eliminuje konieczność stosowania układu prostowniczego i szyny DC, które z kolei są stosowane w tradycyjnych przetwornicach AC.

Technologia matrycowa redukuje całkowity poziom zniekształceń harmonicznych do poziomu niższego niż standard zgodności ze standardem IEEE 5%, bez konieczności stosowania jakichkolwiek dławików i filtrów.

Rezultatem jest bardziej płynny kształt fali prądowej, który zmniejsza obciążenie systemu zasilania i całości infrastruktury. Dodatkowo U1000 iQpump poprawia rzeczywisty współczynnik mocy do poziomu zbliżonego do jedności przy pełnym obciążeniu, znacząco zmniejszając tym samym koszty wykorzystania energii.

Kontroler U1000 nie tylko zapewnia doskonałe parametry harmoniczne, ale jako element rodziny produktów iQpump zapewnia takie same działania użytkownikom, którzy już znają się na uruchamianiu i konserwacji standardowego napędu iQpump1000.

Dostępne kontrolery w otwartej obudowie mają moc od 10 do 100 KM (240 V) i od 7,5 do 350 KM (480 V) oraz posiadają opcjonalne zestawy nakładek końcowych NEMA 1.

U1000 iQpump dodatkowo jest oferowany zarówno jako kontroler samodzielny, jak i w rozwiązaniach pakietowych skonfigurowanych w standardzie NEMA 3R.

Właściwości:

  • Zintegrowany bezpiecznik wejściowy zapewniający 100kA SCCR
  • Tryb Eco-Mode do osiągnięcia prawie całej linii THD
  • Operator LCD z funkcją Hand/Off/Auto i kopiowania
  • Wewnętrzny zegar czasu rzeczywistego do znakowania procesów

Zdjęcie producenta