Używane roboty przemysłowe

Używane roboty przemysłowe to temat coraz bardziej popularny w naszym kraju. Jeszcze do niedawna, zastosowaniem robotów przemysłowych, zainteresowane były tylko duże firmy, w szczególności z branży motoryzacyjnej, automotive, itp. Obecnie coraz więcej firm poszukuje robotów przemysłowych, które pomogłyby w automatyzacji procesów produkcyjnych.

W związku z tym coraz bardziej popularne stają się używane roboty przemysłowe, np. importowane zza naszej zachodniej granicy. Na rynku niemieckim, handel robotami używanymi kwitnie już od kilku lat. Jak każdy kto obserwuje rynek niemiecki wie, że wszystko co pojawia się tam, po kilku latach pojawia się w naszym kraju. Trend na roboty przemysłowe używane rośnie, dlatego zaczynają się pojawiać firmy, oferujemy tego typu rozwiązania.

używane roboty przemysłowe, roboty używane, demobil robotów przemysłowych

Czy warto kupować używane roboty przemysłowe ?

W tym miejscu z pewnością znajdą się entuzjaści i przeciwnicy. Nie mniej, spójrzmy na ten temat z perspektywy średnich przedsiębiorstw, który nie będzie stać na zakup nowej linii produkcyjnej lub nowego robota przemysłowego. Automatyzacja przemysłu jest konieczna, aby nie zostać przeskoczonym przez konkurencję. Jest to szczególnie ważne w przypadku średnich firm, gdzie nasycenie rynku, bardzo często jest na wysokim poziomie. W tym wypadku zakup używanego robota przemysłowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jego cena jest bowiem nawet o połowę mniejsza niż cena nowego robota, a zwrot z inwestycji pojawia się bardzo szybko. To właśnie szybki zwrot z inwestycji jest w tym miejscu najbardziej atrakcyjny. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że używany robot przemysłowy to tak na prawdę pracownik, dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oczywiście trzeba o niego należycie dbać, aby nie uległ uszkodzeniu. Nie mniej pozwala na ciągłą pracę, bez przerw, urlopów, świąt, itp. Naszym zdaniem, używane roboty przemysłowe to idealne rozwiązanie dla średnich i mniejszych firm w naszym kraju.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego robota ?

Używane roboty przemysłowe są jak używane samochody. Podobnie również bywa z firmami zajmującymi się ich handlem. Najlepiej zaufać w tym miejscu sprawdzonym firmom, które oferują również wdrożenie i gwarancję nie tylko rozruchową, ale również ogólna lub gwarancję na najbardziej newralgiczne elementy robota. Wygląd robota to nie wszystko. Przed zakupem warto skorzystać z pomocy fachowca, który oceni stan techniczny robota przemysłowego używanego. Dzięki temu nie zostaną Państwo nabici w przysłowiową butelkę. Należy pamiętać, że wdrożenie robota to równie ważna kwestia jak jego zakup. Są na naszym rynku firmy, które wraz z robotem oferują jego wdrożenie. Naszym zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ kupują Państwo pełen pakiet i po kilku tygodniach mogą zastosować robota w konkretnym procesie.

używane roboty przemysłowe, roboty przemysłowe używane, kuka używane, fanuc używane, motoman używane

Jakie roboty przemysłowe używane są dostępne na rynku ?

Na rzecz artykułu przeprowadziliśmy mały research w internecie i najwięcej używanych robotów przemysłowych jakie udało nam się znaleźć, to roboty używane KUKA. Bardzo dużo jest również robotów używanych Fanuc, Motoman, Siemens, Kawasaki, itp. Oczywiście robotów używanych będzie przybywać, ponieważ firmy aktualnie korzystające z nowych rozwiązań, z czasem będą szukały nowych i bardziej innowacyjnych. Roboty zdemontowane w takich firmach będą trafiały na rynek wtórny. Może się niedługo okazać, że bardzo częstym widokiem w naszym kraju będą komisy z robotami przemysłowymi różnej maści, przeznaczonymi do spawania, malowania, paletyzacji, itp. Naszym zdaniem im więcej robotów przemysłowych w polskich firmach – tym lepiej. Świadczy to o wysokim poziomie automatyzacji procesów produkcyjnych i w tą stronę zmierza cały świat.

Używane roboty przemysłowe

od 7000 PLN
9

Cena

9.0/10

Jakość

8.5/10

Zwrot z inwestycji

9.5/10

Dostępność

8.8/10

Mateusz Budziński

Od wielu lat w spektrum moich zainteresowań znajdowała się szeroko pojęta automatyzacja przemysłu. Dlatego właśnie dziele się z Państwem swoimi przemyśleniami i przekazuję aktualności z rynku. Moje artykuły dotyczą przede wszystkim robotów przemysłowych, części do robotów przemysłowych i wszystkiego co z nimi związane.